Tahta Kurdu İlaçlama

Trabzon İlaçlama Tahta Kurdu İlaçlama 0 533 426 04 27

Trabzon İlaçlama Tahta Kurdu İlaçlama 0 533 426 04 27

Trabzon İlaçlama Firması Olarak Bizler Tahta Kurdu İlaçlama Hizmetleri Veriyoruz.  Trabzon da  Tahta kurtları ya da ağaç kurdu bitki ve ürünlerinin bol bulunduğu alanda yaşayan böcek ve haşerelerdir. Tahta kurtları farklı boy ve yapıda olup genelde kanatlıdır. Tahta kurdunun bedeni baş göğüs ve karın kısmı olmak üzere üç bölgeden oluşur. Vücudu üzerindeki kanatları sert bir yapıda ve bu kanatlar sayesinde kendini dış etkilerden korur. Tahta Kurtları insanları ısırmazlar. Tahta Kurtları tamamen otçuldurlar. Birçok isim altında adlandırılmıştırlar; Ağaç kurdu, ağaç böceği, ağaç yiyen böcek, ağaç kemiren, ahşap kurdu, mobilya kurdu, tahta kurtları gibi.
Tahta kurtları (mobilya kurdu) gövdesi başından daha kalındır. Tahta kurdunun 6 adet ayağı vardır. Bu ayaklar üzerinde tırtılları vardır. Bu tırtıllar sayesinde tırmanır. Tahta kurtlarının başucunda 1 çift antenleri var ve bu antenleri ile iletişimini sağlarlar.

tahtakurduilaclamaTahta kurtları genellikle ağaç ve ahşapları delerek içine yuva yaparlar.  Ağaç kurtlarının ağız yapısı çok sağlam olduğundan tahta ve ahşap nesneleri rahatlıkla kemirebilirler.  Tahta kurtları yaşadığı alana bağlı olarak boyları 2 – 3 mm arasında değişir. Tahta kurdu rengi yaşadığı iklim koşuluna ve yaşadığı alana bağlı olarak değişir. Bilinen en çok renkleri ise kahverengi, siyah, sarımtırak ve gri renklerde olanlarıdır. Tahta kurdu besin olarak ağaçların taze sürgülerini, bitkilerin taze aksanlarını ve bitkilerin yaprak ile meyvelerinden de beslenirler. Tahta kurtları (ahşap kurdu) evlerin ahşap olan kısımlarında daha çok bulunurlar. Ev ortamına doğal ortamdan farklı şekillerde gelirler.

tahtakurduilaclamasiTahta kurdu (mobilya kurdu) evin çatı kısımlarında, lambri ve parke içlerine yerleşirler. Tahta kurtlarına doğal ortamda ağaçların bol olduğu yerlerde rastlamak mümkündür. Doğal ortamda tahta kurdu samanlıkta, ağaçlıklarda, çalı çırpı içlerinde ve otlaklarda olmak üzere birçok yerde rastlarız.  Mobilya kurdu olarak adlandırılan bu kurtlar evimizde ahşaptan oluşan her türlü nesnenin içini oyarak yuvalanırlar.  Tahtakurtlarına ev dışında parke imalathanesinde, kereste fabrikalarında, gemi güvertesinde, araç kaportasındaki ağaçlar içinde bulunurlar. Günümüzde kullandığımız birçok eşya ve ürünler tahta ve ahşaptan olduğu için bu haşereden korumak gerekir. Çünkü tahta kurtları yuvalanmak için ahşapları, ağaçları, mobilyaları ve ağaçtan oluşan her türlü eşyaları kemirerek zarar verirler. Tahta kurtları gündüzleri çok pasiftirler ve geceleri ise çok aktif olarak hareket ederler.  Tahta kurtları tahta ve ahşapları delerken ses çıkarırlar ve ahşapları delerken toz şeklinde kırıntılar dökerler. Ağaç kurdu (Tahta kurdu) deldiği ahşaplar ve ağaçlar içine yuva yaparlar ve bu yuvanın içine yumurtalarını bırakıp çoğalırlar. Üremeleri yumurta ile olur. Tahtakurtları çiftleştikten sonra bu yuva içine yumurta bırakır. Tahta kurdu bir yuva içine yaklaşık olarak 70 – 80 kadar yumurta yaparlar. Yumurtalar belli bir sıcaklıkta açılır ve büyük kurtçuklar ortaya çıkar. Tahta kurtları dünyanın her kıtasında ve her ülkesinde bulunurlar. Yuvalarını ağaç kabukları altına yaptıkları için ağaç kabuklarını kaldırdığımızda kabuk altında onlarcasına rastlamak mümkündür. Ağaç kurtları sadece evlerin içinde değil bağ ve bahçede olan yeşil bitkileri delerek bu bitkilerin kurumasına neden olurlar. Çiftçiler için son derece bu ağaç haşeresi için önlem alınmalıdır. Trabzon İlaçlama Olarak Bizler Tahta Kurdu İlaçlama Konusunda Uzmanız, Bahçelerinizin ve Yeşil Bitkilerinizin Korunması İçin En Etkili Hizmetleri Veriyoruz…